1

Informatyka dla biznesu

Informatyka dla biznesu

2

Bezpieczeństwo informatyczne

Bezpieczeństwo informatyczne

3

Usługi ICT

Usługi ICT

previous arrow
next arrow

PCC IT

Spółka PCC IT SA rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku w wyniku zmian własnościowych w Zakładach Chemicznych ROKITA S.A. w Brzegu Dolnym (obecnie PCC Rokita SA). Celem przekształcenia Działu Informatyki i Telekomunikacji  w oddzielny podmiot jest całościowa obsługa teleinformatyczna spółek Grupy PCC oraz oferowanie rozwiązań dla klientów spoza grupy.

Obecnie PCC IT dostarcza kompleksowe i specjalistyczne rozwiązania informatyczne i telekomunikacyjne dla firm działających w sektorze przemysłowym oraz administracji. Posiada silne kompetencje w obszarach SAP ERP, IBM Notes, telekomunikacji, systemów elektronicznej ochrony, szeroko rozumianej obsługi informatycznej i wsparcia użytkowników.

Spółka obsługuje kilkadziesiąt podmiotów, dostarczając profesjonalne rozwiązania dla kilku tysięcy użytkowników. Wyróżnikiem oferty jest profesjonalizm w świadczeniu usług, szybkość w reagowaniu i działaniu oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań.

PCC IT to zespół wysokiej klasy specjalistów w zakresie informatyki oraz telekomunikacji. Bogata wiedza i doświadczenie w zakresie wdrażanych systemów pozwalają na oferowanie ściśle dopasowanych rozwiązań. Spółka dysponuje bezpiecznymi ośrodkami Data Center, co pozwala na świadczenie wysokiej jakości usługi kolokacji. W PCC IT stosowane są najlepsze praktyki zarządzania usługami ITIL oraz metodyki projektowe. Wysokie kompetencje potwierdzają certyfikaty partnerów, min.: Microsoftu i IBM oraz koncesja MSWiA.

Usługi PCC świadczone są z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, co potwierdza wdrożenie i certyfikacja międzynarodowej normy ISO/IEC 27001:2017